Poker

Hold'em Texas Poker

Poker je hra, která v poslední době zažila snad největší Boom a každým dnem přibývají hráči této lehké leč skvělé hry. V této rubrice se dozvíte pravidla pokeru. Existuje 5 variant pokeru a to Texas Hold em, Omaha, 5 stud, 7 stud a 5 card draw. 

My se podrobně zaměříme na nejhranějšíí variantu, kterou je bezpochyby Texas Hold'em.

Minimální počet hráčů   3

Maximální počet hráčů 10 (u jednoho stolu)

Pravidla pokeru:

Blindy

Hráči zasednou ke stolu a snímnou si kartu z balíčku. Hráč s největší kartou se stává dealerem. Hráč nalevo od dealera je malý blind, který je nucen dát před rozdáním karet tzn. small blind což je polovina nejmenší možné sázky další hráč vlevo od small blinda je velký blind, který je povinen vsadit nejmenší možný příhoz. Nejmenší možná sázka se určuje před zahájením hry.

Rozdání karet

Dealer rozdá po dvou kartách každému hráči. Samozřejmě začíná rozdávat odhráče nalevo. Vyjimka je jen tehdy když máme stalého dealera vtom připadě dealer začíná rozdávat vždy od malého blinda. Po rozdání dvou karet každému z hráčů začíná první kolo příhozů. V prvním kole začíná hráč na levé straně od big blindu blindu. Má tři možnosti jak se zachovat :

Fold   - položí karty a odvezdá je dealorvi
Call    - dorovná sázku hráče napravo
Raise - zvyší sázku

Při Raise hráč může navýšit sázku v závislosti na typu hry. V hrách s limitem může hráč navýšit sázku jen o předem danou částku.

pot limit -v hrách může hráč zvýšit sázku pouze o tolik, kolik je v tu chvíli v Banku.
no limit   -v hrách pak může sázku navýšit okolik chce. Limitovaný je jen svými žetony, které má v tu chvíly na stole. 

zpět do hry dalši hráč má stejné možnosti a navíc možnost reraise opakované zvednutí sázky. Tento raise by měl mít minimálně hodnotu předchozího zvednutí. Po prvním kole sázek, které uzavírá Big Blind Dealer jednu kartu spálí (dá ji stranou) a následně vyloží tři karty na stůl. Těmto třem kartám na stole se říká flop. Následuje druhé kolo příhozů, které začíná tentokrát malý blind a končí ho hráč před malým blindem. Posléze dealer opět spalí jednu kartu a vyloží na stůl jednu kartu. V tuto chvíly se na stole nacházejí 4 (tj. tzn. Turn)vyložené karty a začíná třetí kolo příhozů. Opětovně začíná hráč, který má malého blinda a končí poslední hráč v kruhu. Poslední krok, který delaer udělá je, že spalí jednu kartu a jednu vyloží. Tedy opakuje se nam situace z turnu. Na stole máme 5 vyložených karet tomu se říká river. Malý blidn začíná poslední čtvrté kolo příhozů. Vyhrává ten hráč, který má nejvyšší kombinaci nebo poslední hráč ve hře.

Nevíte jak jdou různé kombinace za sebou? Koukněte Kombinace karet
Nerozumíte nějakým pojmům mrkněte do našeho Slovníčku

 

Vyhledávání

© 2008 - 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode